10 zimowych gadżetów na zimowy spacer z dzieckiem

10 gadżetów na zimowy spacer z dzieckiem

Zima w pełni, a na spacery z maluszkiem najlepiej wychodzić codziennie. Wyjątek stanowią bardzo niskie temperatury i niestety, jak w naszym przypadku, smog. Mimo śniegu i zasp na chodnikach, staramy się jednak wychodzić jak najczęściej i wszystkim Mamusiom z maluszkami polecamy zimowe spacery. Oto kilka gadżetów, które przydadzą się Wam podczas spacerów z dziećmi w zimie.

Mufka do wózka

Wychodzenie na spacer w zimie ma zdecydowanie jeden poważny minus (oprócz temperatury). Nie wiem jak u Was, ale mój synek nie cierpi ubierania w warstwy więc gdy już wychodzimy z mieszkania lecę z nim szybko na zewnątrz, bo tam się uspokoja. Przez to ciągle zapominam o rękawiczkach i chociaż nauczona doświadczeniem, drugą parę mam teraz w torbie do wózka, to przy mrozach, nawet rękawice nie chronią przed zimnem. Mufka do wózka to zdecydowany must have! Z ocieplaczem na dłonie mrozy nie straszne!

Planer dla Mam, planer czasu, planer czasu dla Mam, kalendarz dla Mam
Mufka do wózka Sangotrade
Planer dla Mam, planer czasu, planer czasu dla Mam, kalendarz dla Mam
Mufka do wózka Sangotrade

Otulacz do nosidełka

Przyznam się, że często wychodzimy na spacer w foteliku samochodowym wpiętym w bazę wózka. I to dlatego, że inaczej z moim dzieckiem się obecnie nie da. Na szczęście fotelik mamy rozkładany do pozycji leżącej. Otulacz do fotelika to świetne rozwiązanie nie tylko na spacery, ale także w zimowej podróży.

Planer dla Mam, planer czasu, planer czasu dla Mam, kalendarz dla Mam
Otulacz do nosidełka Sangotrade
Planer dla Mam, planer czasu, planer czasu dla Mam, kalendarz dla Mam
Otulacz do nosidełka Sangotrade
Planer dla Mam, planer czasu, planer czasu dla Mam, kalendarz dla Mam
Otulacz do nosidełka Sangotrade

Śpiworek do wózka

Otulacz do fotelika to jedno, a cieplutki śpiworek do wózka to również pozycja obowiązkowa każdego maluszka. Najlepiej wybrać większy śpiworek, tak by można było z niego korzystać na dłużej. Upewnij się, że jest wodoodporny, wówczas będziecie mogli go wykorzystać również na sankach.

Kubek termiczny

Nie wiem jak wy, ale ja nawet w domu staram się ją robić kawę w termicznym kubku. Jeśli przy wózku macie uchwyt na kubek, zabierzcie ze sobą ciepłą kawkę lub herbatkę, która rozgrzeje Was na spacerze. Kiedy maluszek zaśnie możecie też napić się ciepłego napoju i mieć chwilę relaksu dla siebie.

Butelka termiczna

Jeśli wychodzicie na dłużej lub jesteście w podróży, dla maluszka fajnie sprawdzi się butelka termiczna. Jeśli robisz mleko modyfikowane, trzymaj w niej przegotowaną wodę. Jeśli będziesz chciała podać dziecku swój pokarm, taka butelka utrzyma jego optymalną temperaturę. A jeśli dziecko pije już soki czy inne ciepłe napoje, taka butelka również się idealnie sprawdzi.

Sanki

Zamiana wózka na sanki to świetny pomysł zimą, gdy stan odśnieżenia chodników pozostawia wiele do życzenia (przynajmniej u nas) lub gdy wybieracie się na spacer np. do lasu. Do sanek pamiętaj o ciepłym śpiworku.

Otulacz na chustę/ nosidło

Jeśli motasz dziecko w chustę lub korzystacie z nosidełka to na chłodniejsze dni świetnie sprawdzi się otulacz/ ocieplacz na chustę lub specjalny płaszczyk dla dwojga.

Maska antysmogowa

Niestety, ale stan powietrza zimą w Polsce (w większości regionów) jest tragiczny. Pamiętaj, aby przed wyjściem na spacer sprawdzić stan jakości powietrza. Jest do tego wiele bezpłatnych aplikacji mobilnych. Jeśli masz starsze dziecko (4+) zaopatrz malucha w maskę antysmogową. Dla ciebie to również pozycja must have! Zwróć uwagę, aby maska miała wymienne filtry.   

Wydawnictwo Strefa Kursów

Zimowy krem do twarzy

Pamiętaj, aby na zimę wzbogacić kosmetyczkę malucha o krem zimowy do twarzy. Przed każdym spacerem nasmaruj buźkę malucha. Po spacerze możesz zmyć pozostałości – kremy na mrozy są dość tłuste. Zwróć uwagę, aby krem, który wybierzesz nie miał w składzie wody.

Narty do wózka

To produkt, o którym usłyszałam niedawno, ale jeśli pogoda tej zimy się utrzyma, to poważnie zastanawiam się nad sprawieniem sobie do wózka nart! Inaczej nazywa się to płozami to wózka i myślę, że przy zimie z dużymi opadami śniegu jest to rozwiązanie na nieodśnieżone chodniki!

Dajcie znać, co jest waszym zimowym must have?

Wpis powstał we współpracy z polską marką Sangotrade. Z hasłem „mamamanager” możecie skorzystać aż z 20% rabatu na cały asortyment na stronie (m.in. zimowe mufki czy otulacze do nosidełek). Produkty są doskonalej jakości i szczerze je polecam.

Planer dla Mam, planer czasu, planer czasu dla Mam, kalendarz dla Mam


2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *