Historia pewnej białej sukienki – czyli jak odnalazłam prawdziwą motywację

Historia pewnej białej sukienki – czyli jak odnalazłam prawdziwą motywację

Czy zależało ci kiedyś na czymś tak bardzo, że bez względu na nakład czasu, energii i zmęczenie, dążyłeś do realizacji celu? Czy pracowałeś z prawdziwą pasją i tak silną motywacją, że nie odczuwałeś znudzenia czy stagnacji? Jak to jest, gdy na nowo odkryjesz ten stan umysłu i pracujesz nad czymś w każdej wolnej chwili? Czy taki właśnie nastrój towarzyszył wielkim wynalazcom, liderom, zwycięzcom? Czym kierują się ludzie, którzy pracują bez wytchnienia aż do momentu osiągnięcia celu? Przekonałam się o tym ostatnio, gdy odnalazłam taka motywację i na realizację zadania poświęcałam cały swój czas i energię. Poznajcie moją historię.

Toruń, listopad 2015

Do małego, niepozornie wyglądającego salonu sukien ślubnych na starówce, wchodzi przyszła panna młoda. Pewnie jest którąś z kolei tego dnia, spotkania są umawiane na godziny. Konsultanci robią krótki wywiad, następnie zaczyna się prezentacja sukien, odpowiadających podanym kryteriom. Pierwsza suknia trafia do przymierzalni. Wygodna, piękna, lekka i zwiewna. Ona ogląda się w lustrze, myśli “To jest to!”, siostra przytakuje z zachwytem. Na głowę trafia jeszcze welon, a na szyję kryształowa kolia. Zestaw idealny. Jest tylko jeden problem, przyszła panna młoda mieszka na południu Polski, siostra wyprowadza się do innego miasta już za 3 tygodnie. Nie ma szans, by suknie uszyć w tym salonie, a co gorsza, by do niego dojeżdżać na przymiarki. Salon ma restrykcyjna politykę odnośnie robienia zdjęć, nie podają również nazw marek prezentowanych sukien przed podpisaniem umowy zakupu… Kobiety wychodzą bez sukni i z niewątpliwym poczuciem przegranej misji.

Opisana sytuacja przydarzyła mi się nie tak dawno. Postanowiłam zrobić wszystko by odnaleźć wymarzoną suknię. W swojej pracy często robię research w sieci i postanowiłam, że wykorzystam całe swoje doświadczenie by osiągnąć cel.

Pierwszym etapem było odnalezienie strony internetowej salonu, co już okazało się niełatwym zadaniem.
W witrynie nieaktualizowanej od długiego czasu przedstawiono zaledwie 15 modeli. Zonk.

W ciągu następnych dni przeszukałam kilkaset modeli na portalu twojasuknia.pl, najbardziej znanej stronie ze wszystkimi dostępnymi na rynku suknami ślubnymi. Mówię wam, gdy kładłam się spać przed oczami widziałam tylko te białe kreacje. Codziennie sprawdzałam lokalny portal, gdzie panny młode prezentują suknie na sprzedaż, dołączyłam do wielu grup na Facebooku. Odwiedziłam kilka lokalnych salonów ślubnych tłumacząc dokładnie o jaki model mi chodzi, nigdzie go nie było. Po dwóch tygodniach nie byłam już pewna jak wyglądała ta sukienka. Oszalałam, a białe koronki zlewały się w jedną bezkształtną całość. Nie poddałam się jednak i w każdej wolnej chwili surfowałam po stronach weselnych. Po miesiącu chciałam dać za wygraną i zacząć polowanie na suknię od nowa, moje koleżanki zabawnie stwierdziły, że dotarłam już na krańce internetu.

Po miesiącu od wizyty w Toruniu, gdy wieczorem jak zawsze zaczęłam poszukiwania na olx pojawiło się TO ogłoszenie z używaną sukienką. I to było ona, moja suknia! Byłam już pewna, w opisie znalazłam model, bez marki. Okazało się, że kilka brandów oferuje taką nazwę wzoru, poszukiwania firmy zajęły mi kolejny dzień. Udało się! Znalazłam stronę producenta, napisałam, wskazali salon współpracujący w mojej miejscowości. Suknia zamówiona!

Morał

Po co tak właściwie dzielę się z wami tą historią? Otóż w całym tym zdarzeniu pierwszy raz od bardzo długiego czasu towarzyszyła mi „dzika” motywacja i determinacja. To uczucie było silniejsze ode mnie i pchało mnie do przodu pomimo niepowodzeń. Pomyślałam sobie, że to jest właśnie ten stan, który musi towarzyszyć największym liderom, osobom sukcesu, które przez wiele lat pracowały nad czymś i mimo porażek były stale zmotywowane i chętne do dalszej pracy.

W tej opowieści można zatem wyodrębnić trzy przesłania:

  1. Prawdziwa motywacja i determinacja są gwarancja osiągnięcia sukcesu.
  2. Dobry research jest ważnym elementem składowym sukcesu.
  3. Jeśli na czymś ci zależy – nigdy się nie poddawaj!

Odnajdźcie swoją motywację i do dzieła!

Powodzenia w realizacji celów!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *