Kursy online – idealna szansa na samorozwój dla Mam

Kursy online – idealna szansa na samorozwój dla Mam

Ciekawą alternatywą dla płatnych szkoleń, studiów podyplomowych czy zaocznych są kursy online. Mimo, że e-learning to bardzo powszechna forma zdobywania wiedzy za granicą to prognozy TNS i Demos Polska wskazują, że studia na odległość, są coraz częściej pierwszym wyborem młodych studentów również w Polsce. Ostatnio zaczęłam kurs na Uniwersytecie z Toronto. Ty też możesz!

Poza studiami 1-go, 2-go i 3-go stopnia, próżno na rodzimych uczelniach szukać bezpłatnej i ogólnodostępnej oferty kursów stworzonych na potrzeby samodzielnego podnoszenia kwalifikacji. Na ratunek przychodzą serwisy zagraniczne, oferujące szeroki wybór kursów własnych, a także tych ze szkół wyższych na całym świecie.

Ukończyłam hobbystycznie kilkanaście kursów online z rozmaitych dziedzin. Niektóre bardziej, inne mniej ciekawe jednak każdy z nich dał mi możliwość zdobycia jakiejś wiedzy.

Kurs Praca zdalna - techniki i narzędzia

Kursy online charakteryzują się:

 • Dostępnością materiałów bez ograniczeń – o każdej porze i miejscu,  w którym masz dostęp do Internetu.
 • Indywidualnym planowaniem nauki – wykonujesz dany temat w dogodnym dla siebie terminie, czasie.
 • Dostosowaniem wykonywanej liczby tematów do własnego tempa nauki – zalecane jest wykonywanie jednego tematu dziennie, jeśli jednak masz czas możesz przerabiać ich więcej.
 • Brakiem kosztów nauki.
 • Odpłatnością za certyfikat – sam kurs jest bezpłatny, za drukowany dyplom zapłacisz od 14 $

Na dedykowanych stronach znaleźć można kursy praktycznie z każdej dziedziny: od językowych po marketingowe, medyczne czy nietuzinkowe (np. Jak przeżyć koniec świata). Kursy to przede wszystkim ciekawa alternatywa dla osób, które stawiają na rozwój swoich umiejętności, niezależnie od uzyskanego dyplomu czy certyfikatu.

Jeśli masz wolne 30 minut dziennie warto spróbować! Dążenie do uzyskania nowych umiejętności nie zaszkodzi, a wręcz pokazuje, że jesteś osobą ambitną, zdyscyplinowaną, szukającą nowych rozwiązań.

Po polsku polecam Wam Strefę kursów.

Tutaj hit – 600 free kursów z uczelni z całego świata! 

Darmowe kursy można znaleźć na stronach:

Na stronach uczelni:

7 komentarzy

 • Justyna

  A ja bym do tego dorzuciła jeszcze kursy na Udemy – często zdarzają się promocje. Teraz z okazji Black Friday kupiłam kurs za 35zł, który w regularnej cenie kosztował ok 600 zł.

 • Milena

  Hej! Super wpis, uczelnia w Toronto? Dla mnie bomba 😀 właśnie myślę o przekwalifikowaniu się. Chociaż prawdą jest ze w sumie poza tym że jestem z wykształcenia psychologiem to nie pracowałam jako psycholog. Niemniej myślę o kursach z Javy- chciałabym być programistką. Mam szkraba 2 lata i drugie w drodze. Nie lubię marnować czasu więc dobrze wiedzieć o tych kursach! Ja właśnie znałam tylko Udemy i mam tam jeden kurs wykupiony właśnie z Javy (podstawy bo jeszcze nie wiem w jakiej dziedzinie konkretnie chce się rozwijac). Jeszcze myślę o angielskim, znam ale komunikatywnie A tak właśnie specjalistyczny to może być problem. No tym bardziej że te uczelnie właśnie po angielsku i szkoda by było nie skorzystać. Pochwal się jakie Ty kursy ukończyłaś. Bardzo mnie to ciekawi. Bo w sumie to bardzo mały i krótki wpis. Napisz coś o swoich zmaganiach z kursami, organizacja czasu, ile cóż zajmuje przejście takiego jednego kursu itp… czekam na info!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.