Majtki treningowe dla dzieci

Majtki treningowe dla dzieci

Wiesz już sporo o odpieluchowaniu? Z uwagą obserwujesz swoje dziecko i wypatrujesz oznak gotowości do nauki załatwiania się w „dorosły” sposób? Udało Ci się nawet zdecydować na określoną metodę? Świetnie się składa! Ale czy wiesz, jak wybrać odpowiednie majtki treningowe?

Jak wybrać majtki treningowe dla dziecka?

Być może wydaje Ci się, że wybór bielizny treningowej nie może być trudny. Nic bardziej mylnego! Wielu rodzicom zdarza się popełnić błąd i kupić pierwsze lepsze majteczki treningowe, co zwykle negatywnie rzutuje na efektywność całego treningu czystości. Ostatecznie, dziecko w niedopasowanych majtkach nie będzie zadowolone i może szybko zażądać powrotu do pampersów i pieluszek jednorazowych. Na co więc należy zwrócić szczególną uwagę, decydując się na majtki treningowe?

  • Rozmiar

Największe znaczenie z pewnością ma rozmiar. Zbyt duże majtki treningowe nie tylko będą się zsuwać z bioder dziecka, ale także mogą skutkować mokrą katastrofą. Wybierając bieliznę, dokładnie sprawdź wymiary swojego malucha. Odpowiednio dobrane majteczki powinny ściśle przylegać do ud dziecka – tylko wówczas zdołają zatrzymać mocz przed wypływaniem na zewnątrz. 

  • Materiał

Majtki treningowe mogą być produkowane z wielu materiałów. Niektóre bywają nawet wodoodporne. Najlepszym pomysłem wydaje się jednak postawienie na bawełnę. Ta tkanina wyróżnia się delikatnością i przewiewnością. Jest przyjemna w dotyku oraz bezpieczna dla skóry. Nie wywołuje podrażnień ani alergii, dlatego stanowi doskonały wybór na bieliznę dla małego dziecka. Minusem bawełnianych majteczek jest jednak stosunkowo niewielka chłonność – z tego powodu są polecane raczej na późniejsze etapy odpieluchowywania.

  • Warstwa chłonna

Wiele majtek treningowych posiada wszyty wkład chłonny. To oczywiście zwiększa ich absorpcję i chroni ubrania oraz podłogę przed zalaniem. Tym samym, takie modele przydadzą się zwłaszcza na początku treningu czystości. Później z powodzeniem można stosować majtki treningowe bez warstwy chłonnej – takie, które niemal niczym nie różnią się od normalnej bielizny poza możliwością wyposażenia ich w dodatkowy wkład (jeśli tylko zajdzie taka potrzeba).

W ile par majtek treningowych warto się zaopatrzyć?

No dobrze, zapadła decyzja, że oduczamy siusiania. Wiemy już także, jakie majtki treningowe wybrać dla swojego dziecka, ale ile właściwie par powinno się kupić? Cóż, liczba zależy od konkretnego malucha. Zwykle zaleca się, aby posiadać przynajmniej tyle majteczek treningowych, ile pieluch zużywa się w ciągu 2 dni. Wiele mam twierdzi, że absolutne minimum stanowią 4 pary i warto posiadać ich znacznie więcej.

_____

Artykuł partnera

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.