Pakowanie dziecka na kolonie – o czym pamiętać

Pakowanie dziecka na kolonię – o czym pamiętać?

Wyjazd na kolonię to wielkie wydarzenie w życiu każdego dziecka. O przygotowanie do podróży dbają jednak rodzice – w tym o spakowanie. Jak zrobić to z głową? Co musi się znaleźć w walizce dziecka, a co jest zbędne? Przygotowaliśmy poradnik, który przyda się każdemu rodzicowi.

Pakowanie dziecka na kolonie – o czym pamiętać?

Pakując dziecko na wyjazd, mamy do wyboru dwie opcje: walizkę lub plecak. Pierwsza jest idealna na kolonie, które odbywają się w kurorcie lub ośrodku, do którego prowadzą betonowe/chodnikowe drogi. Natomiast plecak wskazany jest na wszelkie kolonie odbywające się w słabo zurbanizowanym miejscu np. blisko lasu. O rodzaj dróg warto zapytać organizatora wyjazdu.

Rzeczy niezbędne [LISTA]

• Ubrania

Potrzebne są zestawy ubrań na każdą pogodę i na każdy dzień kolonii. Oczywiście jeden zestaw może posłużyć dziecku 2-3 dni, ale warto przygotować trochę więcej ubrań np. na wypadek, gdyby dziecko ubrudziło się. Potrzebne są: T-shirty, co najmniej 1 bluza, ciepła kurtka, kurtka przeciwdeszczowa, co najmniej 2 pary długich spodni, krótkie spodenki, nakrycie głowy, majtki i skarpetki na każdy dzień (+ zapasowe).

• Piżama

Piżama na kolonie jest bardzo ważna. Powinna być dostosowana do pory roku i upodobań dziecka. Nie powinna odsłaniać za dużo. Dobrze, aby była z dobrej jakości materiału. Szeroki wybór piżam dla dzieci idealnych na kolonie znajdziesz w sklepie internetowym MissiSleepy.pl.

Pamiętaj też, że im mniej znoszona jest piżama, tym mniejsze ryzyko, że dziecko z jakiegoś powodu będzie czuć się gorzej wśród rówieśników. Tyczy się to także ubrań na co dzień.

• Obuwie

 Dziecku należy spakować wygodne sportowe buty, najlepiej dwie pary. Konieczne są też klapki pod prysznic, a jeśli kolonie odbywają się latem, można spakować też sandałki. Jeśli dziecko wyraża taką chęć, można wyposażyć je również w klapki (do chodzenia po ośrodku).

• Kosmetyki

Niezbędne są: pasta i szczoteczka do zębów, żel pod prysznic (lub mydło), szampon, chusteczki higieniczne, krem z filtrem UV, środek przeciw kleszczom i komarom.

• Ręczniki

Dziecku należy spakować dwa ręczniki. Jeden duży pod prysznic i jeden mniejszy do twarzy. Jeśli kolonie odbywają się nad wodą i organizator przewiduje wyjście na plażę, należy dziecku spakować dodatkowy plażowy ręcznik.

• Dokumenty

Dziecko powinno mieć przy sobie ważne dokumenty. Legitymację warto dać opiekunowi, ale kartkę z imieniem i nazwiskiem, adresem zamieszkania oraz numerami telefonów powinno mieć zawsze przy sobie.

• Saszetka na pieniądze

 • Kieszonkowe na wyjazd powinno znajdować się w rękach opiekuna. Jednak kiedy będzie wydzielane, dziecko musi mieć gdzie je włożyć. Dlatego należy też spakować saszetkę na pieniądze, najlepiej na smyczce.

Rzeczy, których dziecko nie powinno mieć

Pamiętaj, że istnieją też rzeczy, których dziecku nie należy pakować. Są to:

• ostre przedmioty – nożyczki, scyzoryk itp.,

• lekarstwa – te warto powierzyć opiekunowi.

______________________________________________

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem internetowym MissiSleepy.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *