Pomysły na prezent dla dziecka – prezentownik (mega lista)

Święta tuż, tuż i warto wcześniej pomyśleć o prezentach. Szukanie idealnych podarków może być czasochłonne, dlatego przygotowałam dla Ciebie wpis z ciekawymi propozycjami. W tym artykule znajdziesz ponad 70 pomysłów na prezenty dla dzieci w różnym wieku. Mam nadzieję, że dzięki gotowej liście szybko znajdziesz idealny upominek i staniesz się idealnym pomocnikiem Świętego Mikołaja. 

Łącznie udało mi się zebrać ponad 70 pomysłów, a listę mam plan uzupełniać! Mam nadzieję, że będą pomocne!

1. Grzechotki 

Wydaje się błahe, jednak niemal nie ma małego dziecka, które nie interesuje się hałasującymi, mięciutkimi czy twardymi grzechotkami. A jeśli dodatkowo mają opcję do gryzienia – tym lepiej! 

2. Gryzaki 

To zabawki, które pomagają przejść dzieciom przez okres ząbkowania uśmierzające ból towarzyszący przy wyrzynaniu ząbków, a dodatkowo wpływają na rozwój mózgu u 

dziecka, poprzez aktywowanie go do zapoznawania się z jego środowiskiem i rzeczami go otaczającymi.Są gryzaki miękkie i twarde czy wypełnione cieczą, które schłodzone w zamrażarce świetnie niwelują ból ząbkowania. 

3. Zabawki kontrastowe

Nowo narodzone dziecko ma jeszcze słabo wykształcony zmysł wzroku, dlatego dla takiego maluszka idealne są zabawki z kontrastującymi barwami, materiałami i dużymi wzorami, jak np. czarno-białe czy czarno-żółte kolory oraz wzory jak grochy, kwadraty czy pasy. 

Do takich zabawek należą książeczki kontrastowe; karty, które można zawiesić nad łóżeczkiem; kostki sensoryczne, które dodatkowo pobudzają zmysł dotyku i słuchu poprzez różną fakturę, zamieszczenie dzwoneczka czy grzechotki w środku i kontrastowe barwy oraz doszyte metki czy szeleszczące elementy. 

4. Kokon niemowlęcy 

Zwany gniazdem czy otulaczem, to przenośne łóżeczko dla dziecka, które chroni przed upadkiem z wysokości kiedy np. dziecko leżakuje na łóżku rodziców. Dodatkowo, noworodek od początku był przyzwyczajony do ciasnego otoczenia w brzuchu mamy, dlatego kokon pozwala ograniczyć bodźce docierające z zewnątrz i ukoić zmysły małego człowieka. 

5. Śpiworek do wózka

Śpiworek do wózka to świetne rozwiązanie, które będzie służyło przez wiele miesięcy. Jeśli wybierzesz odpowiedni rozmiar, maluch będzie mógł z niego korzystać nawet przez kilka lat! Są również śpiworki, które “rosną” razem z dzieckiem i mają dopinane lub odpinane elementy. 

Wydawnictwo Strefa Kursów

6. Drewniane zabawki 

To idealna zabawka i trening dla wyobraźni przestrzennej maluszka oraz motoryki małych paluszków. Drewniane klocki, pchacz, sortery, figurki czy układanki kształtują umiejętności motoryczno-sensoryczne. Dodatkowo są eko, bo z naturalnego tworzywa oraz niejednokrotnie mogą stanowić ozdobę dziecięcego pokoiku.   

7. Tablica manipulacyjna 

Zwana także tablica sensoryczną czy tablicą aktywności to nic innego jak kolejny gadżet pobudzający rozwój dziecka. Znajdują się na niej rzeczy, które przeważnie są zakazane dla dziecka w warunkach domowych jak gniazdka, włączniki, zamki, suwaki, guziki, zatrzaski itp. Taka tablica pobudza gen odkrywcy w małym człowieku i pozwala na zaspokojenie dziecięcej ciekawości przedmiotów zazwyczaj dla niego niedostępnych oraz stymuluje pracę wszystkich zmysłów, a przede wszystkim usprawnia koordynację ręka-oko.  

8. Basen z kulkami 

Suchy basen z kolorowymi piłeczkami to źródło świetnej zabawy ruchowej dla dziecka. Rewelacyjna gra i alternatywa dla bajek czy smartfonów. Miękki kojec z piłkami to również sprzęt do rehabilitacji dziecka. Mały człowiek znajdujący się w basenie z kulkami odnosi wrażenie kąpieli w wannie z pianą. Pobudza receptory dotykowe, koi prace mięśni oraz pozwala na ćwiczenie koordynacji wzrokowo-ruchowej.  

9. Ubranie / element garderoby

Decydując się na zakup ubrania jako prezent warto pomyśleć o większym rozmiarze dla dziecka, gdyż małe szkraby na początku rosną w zastraszającym tempie. Dla najmniejszych zdecydowanie przydatne są bodziaki czy śpiochy.  Warto też zwrócić uwagę na to, aby jak najmniej krępowały ruchy małego człowieka. Zdecydowanie fajne są rzeczy ze śmiesznymi napisami. Co do starszych dzieci, warto wziąć już pod uwagę preferencje dziewczynek, gdyż z wiekiem maluszki stają się prawdziwymi księżniczkami z własnymi upodobaniami.

10. Pierwsze kredki 

Rysowanie to wielka frajda i ważny trening dla motoryki małego dziecka, a do tego uczy twórczego myślenia. Idealne kredki dla dziecka do roku to grube, napigmentowane i bezpieczne z buzią, gdyż maluszek jest na etapie wkładania wszystkiego co ma w rączce do buzi.   

11. Ciastolina

To masa plastyczna przypominająca plastelinę, ale różnica polega na tym, że ciastolina nie brudzi i nie rozpuszcza się w wodzie z mydłem. Podczas zabawy ciastoliną dziecko doskonali umiejętność napinania oraz rozluźniania mięśni, ćwiczy ruchy nadgarstka, przedramienia i ramienia. 

12. Samochody 

Samochody drewniane, do składania czy sterowane na pilot to tylko niektóre z opcji dostępnych na rynku. Nie tylko dla chłopca może być to strzał w dziesiątkę!

13. Stolik edukacyjny 

Zabawka łącząca zabawę z nauką, dzięki czemu niezbędne dla dziecka nowe umiejętności przekazywane są mu w bardzo przystępny sposób. Taki stolik może uczyć języków, harmonii, poczucia rytmu, pobudza wyobraźnię. Może posiadać elementy świetlne i dźwiękowe, ruchome elementy czy różne faktury i materiały. 

14. Pchacz 

Chodzik-pchacz to zabawka na kółkach wspomagająca samodzielną naukę chodzenia dziecka. Podczas wyboru pchacza warto zwrócić uwagę na to, aby pchacz był solidny i stabilny oraz aby koła nie poruszały się zbyt szybko dla uczącego się nowej umiejętności maluszka. Pchacze posiadają przeważnie elementy ruchome i dźwiękowe.  

15. Kostka edukacyjna 

To zabawka w kształcie kostki posiadająca na ściankach różnego rodzaju zadania logiczno-sprawnościowe idealna dla najmłodszych dzieci. Pozwala na rozpoznawanie kolorów i kształtów, pozwala kojarzyć ze sobą pasujące elementy, pozwala coś przekręcić czy nacisnąć. 

16. Sorter 

Sorter to pojemnik lub podstawka z otworami różnego kształtu, przez które należy wrzucić odpowiedni kształt klocka. Poza zabawą dziecko uczy się koncentracji uwagi, koordynacji ręka-oko, cierpliwości i rozróżniania kształtów.  

17. Książki obrazkowe 

Zawierają głównie obrazki, gdyż sfera wizualna jest nadrzędna, Słowo jest dodatkiem. 

Książki obrazkowe mają znaczący wpływ na rozwój emocjonalny dziecka oraz jego wrażliwość na estetykę. Ilustracje w książkach pomagają dziecku zapoznać się z otaczającym go światem, kształtują jego wyobraźnię i stanowią jego pierwszy kontakt ze sztuką. 

Pierwsze książeczki 

Pierwsze książeczki dla dziecka to książeczki kontrastowe zawierające duże elementy jak pasy, kwadraty i grochy oraz w kolorystyce czarno-białej czy czarno-żółtej. Pobudzają dziecięcą ciekawość i aktywizują malucha do skupienia wzroku.  

18. Rowerki biegowe

Rowerek biegowy jest przeznaczony dla dzieci od 2 do 5 lat. Jest pozbawiony pedałów. Dziecko siedzi na siodełku i odpycha się nóżkami. Rowerek biegowy uczy dziecko utrzymania równowagi i gotowości do jazdy na dużym rowerze z pedałami.

19. Tipi 

Namiot tipi to element dekoracyjny w pokoju dziecka. Służy do zabawy i spania dziecka. Latem można go rozstawić w ogrodzie lub na plaży, by zapewnić dziecku schronienie przed słońcem. 

20. Zestaw figurek np. zwierząt czy z ulubionymi postaciami z bajek 

Taki zestaw może zawierać np. ulubione postacie z bajek czy różne zwierzątka i dinozaury. Dziecko dotykając poznaje wygląd każdego zwierzątka, a jeśli rodzic naśladuje wydawane przez dane zwierzątko dźwięki, dodatkowo pobudzą zmysł słuchu u dziecka i zaciekawia go do poznawania nowych dźwięków.

21. Pluszak 

Maskotka z miękkiego i przyjemnego w dotyku materiału często traktowana przez dziecko jako najlepszy przyjaciel. Często są ręcznie robione i interaktywne.  

22. Zestaw pościeli/Zestaw pościeli z ulubionym motywem  

Zestaw pościeli składa się przeważnie z poszewki na poduszeczkę i kołderkę. Można kupić pościel z ulubionym bohaterem lub postacią z bajki. 

23. Zestaw naczyń bambusowych 

Jak sama nazwa mówi to zestaw z bambusa. Świetny prezent dla dziecka rozpoczynającego swoją przygodę z poznawaniem nowych smaków podczas rozszerzania diety maluszka. Składa się z kubeczka, talerzyka, miseczki i sztućców dostosowanych do małych rączek szkraba.

24. Bidon 

Idealny na spacerze z maluszkiem czy w przedszkolu lub w szkole. Można w poręczny sposób pić wodę lub soczek bez ryzyka wylania płynu. Praktycznym zastosowaniem są bidony z zapasową słomką, z których wygodnie się pije. Bidony dla dzieci powinny być wykonane z bezpiecznego rodzaju plastiku, wolnego od toksycznego bisfenolu A – szukajcie oznaczeń „BPA Free” lub „BPA 0%”. 

25. Chusta 

Chusta do noszenia dziecka to coraz bardziej popularny sposób noszenia malucha. Najważniejsze aspekty to poczucie bezpieczeństwa i bliskości z rodzicem.Z punktu widzenia rozwoju ruchowego ma wpływ na układ przedsionkowy, stymulację błędnika, normalizację napięcia mięśniowego, wypracowanie prawidłowych wzorców ruchowych, a co za tym idzie, kształtowanie prawidłowej postawy. Dodatkowo pozwala rodzicom mieć wolne ręce.

26. Nosidło ergonomiczne

Kolejny krok po chustach stanowią nosidła. Nosimy w nich dzieci, które już same siedzą. Decydując się na nosidło należy zwrócić uwagę na to żeby nie kupić tzw. „wisiadła”. Nosidła są wykonane z miękkich tkanin, które dopasowują się do dziecka. W nosidłach ergonomicznych nie można nosić dziecka przodem do świata, lecz wyłącznie brzuchem do noszącego. Jest możliwe natomiast noszenie malucha zarówno z przodu, czyli brzuchem do brzucha, jak i z tyłu, czyli na plecach jak w plecaku. 

27. Bujaczek-leżaczek

Leżaczek-bujaczek ułatwia życie rodziców, którzy mogą w spokoju zająć się domowymi obowiązkami i nie muszą martwić się o bezpieczeństwo dziecka. Leżaczek-bujaczek jest wyposażony w mocne szelki, które powstrzymują dziecko przed wypadnięciem, dzięki czemu mamy pewność, że dziecko nie zrobi sobie w nim krzywdy.W zależności od wybranego modelu leżaczek-bujaczek może się bujać lub wibrować, co dodatkowo uspokaja niemowlę i ułatwia mu zasypianie.

28. Lalki 

To punkt obowiązkowy w kolekcji zabawek wszystkich dziewczynek. Można się nimi nie tylko bawić, ale także kolekcjonować. Zabawa lalkami pozwala na puszczenie wodzy fantazji i rozwój wyobraźni. W sieci aż roi się od przeróżnych lalek, które umożliwiają dziewczynkom poczuć się jak małe kobietki, które uczą się doboru stroju, sztuki makijażu czy selekcji dodatków typu: torebki, kolczyki, naszyjniki, buty, spinki. Zobacz lalki dostępne w różnych wariantach. Dzięki lalkom dziewczynki kształtują swój zmysł estetyczny, a ponadto ćwiczą zdolności manualne i koordynację wzrokowo-ruchową. Zabawa lalkami pozwala kreować więzi rodzinne, a lalki takie jak Baby Born uczą, jak zajmować się niemowlęciem. Im bardziej wyszukana lala, z mnóstwem funkcji, tym ciekawiej dla malucha. Obecnie na rynku dostępne są lalki, które płaczą, otwierają oczy, sikają, kwilą, wołają „mama”. Lalki-bobasy można wozić w wózku, przewijać, karmić, podawać im smoczek, nosić w nosidełku, myć w wanience, wysadzać na nocnik, czyli robić wszystko to, czego wymaga prawdziwa opieka nad maluszkiem. 

29. Domek dla lalek 

Jak jest lalka to i domek lalek musi być. Obecnie jest ogromny wybór domków dla lalek z mebelkami i całym mnóstwem akcesoriów. Takie domki odzwierciedlają idealnie prawdziwe domy. Są wyposażone w światła, pomieszczenia jak łazienka, kuchnia, salon i pokoje, a nawet garaż czy ogród. Dodatkowo zawierają łóżko, prysznic, wannę, toaletę, kuchnię, stoły, lampy, krzesła i lustra. 

30. Wózek dla lalek 

Jednym z najpopularniejszych akcesoriów dla lalek są wózki. Dostaniemy je w różnych rozmiarach oraz z różnych materiałów, z których są wykonane. Idealne na prezent będą drewniane wózki z ręcznie malowanym imieniem dziecka lub ozdobą. Ciekawie prezentują się także gondole, które przypominają prawdziwe wózki dla niemowląt. Zabawka sprawdzi się zarówno w domu, jak i na spacerze. Uwielbiana jest zwłaszcza przez najmłodsze dziewczynki.

31. Kuchnia 

Kuchnie i artykuły kuchenne to absolutny hit dla młodszych dziewczynek. Podstawowy zestaw jest wyposażony w zlewozmywak, piekarnik, a nawet lodówkę czy pralkę. Kuchnie z interaktywnym panelem posiadają guziki imitujące odgłosy prawdziwego gotowania, m.in. odgłos smażenia lub dźwięk gotującej się wody. 

32. Warsztat lub stacja sprzątająca

Tak, tak to spis gazetki Lidla 🙂 Jednak trzeba przyznać, że jest to ciekawa opcja zarówno dla dziewczynek jak i chłopców. 

33. Instrumenty muzyczne 

Zabawki muzyczne kojarzą się często z hałasem, jednak przy odpowiednim podejściu nawet gra na bębenkach czy cymbałkach może się odbywać w skupieniu. Gra na instrumentach wpływa na rejony mózgu odpowiedzialne za koordynację, koncentrację, cierpliwość, wytrwałość, a nawet pewność siebie. Ponadto gra na instrumentach poprawia koordynację oko-ręka, a wraz z postępami w nauce zwiększa się umiejętność logicznego myślenia oraz obserwowania przyczynowo-skutkowych następstw działań. Instrumentów muzycznych dla dzieci jest cały ogrom, dopasowany do wieku dziecka od najmłodszego do najstarszego poczynając od cymbałków, bębenków, poprzez gitary, skrzypce czy skrzypiec, na akordeonie i pianinie kończąc. 

34. Mata edukacyjna 

Maty edukacyjne to coś, co pozwala dziecku zdobywać nowe umiejętności, a rodzicom mieć chwilę dla siebie. Posiadają wiszące zabawki, szeleszczące elementy, bezpieczne lusterka, różne faktury, czyli wszystko co sprawia, że dziecko może za każdym razem odkrywać coś nowego. Mata edukacyjna sprawdzi się również jako koc piknikowy.

35. Tablica magnetyczna/tablica do malowania 

Coraz większą popularnością cieszą się stojące tablice wraz z krzesełkiem. Są idealne dla dziecka uwielbiającego rysować, ale i nie tylko. Dwustronne tablice pozwalają na malowanie po nich zmywalnymi mazakami, jak również zawieszenie kartek i rysowanie kredkami. Druga strona tablicy daje możliwość przyczepiania do niej magnesów. Można tworzyć z nich ciekawe obrazki, jak również wprowadzą dziecko w świat cyferek i literek.

36. Strój  

Jednorożec, księżniczka, strażak i wiele innych. Strój ulubionego bohatera czy idola to świetny pomysł na prezent. Posłuży na pewno przy wielu zabawach. 

37. Farby 

Świetnej zabawy i nowych bodźców dostarczają dziecku farby do malowania.

W sklepach dostępne jest wiele rodzajów farb – zarówno tradycyjnych używanych na co dzień w przedszkolach i szkołach – np. farby plakatowe, farby wodne, jak również takich, które posłużą do ozdabiania różnorodnych powierzchni i materiałów – szkła, pleksi i tkanin.

38. Mazaki 

Mazaki, pisaki, flamastry czy markery to najpopularniejszy rodzaj przyboru do pisania obok kredek i ołówka. Jego tusz jest przeważnie bezwonny, na bazie wody, zatem nie jest zbyt odporny i nie nadaje się do pisania na słabo chłonnych powierzchniach. Występują w wielu kolorach i zestawach.

39. Piasek kinetyczny 

Piasek kinetyczny praktycznie w całości składa się z ziaren zwykłego piasku, ale dzięki specjalnemu polimerowi, który ma w składzie nadaje piaskowi wyjątkową konsystencję. Piasek kinetyczny nie jest sypki, ale nie jest też twardy, a mimo dodatku polimeru,  jest w 100 % bezpieczny dla dzieci, nawet tych, które cierpią na alergie.

40. Zestaw tematyczny (naukowca, lekarza, itp) 

Zestawy tematyczne przenoszą dzieciaki w świat wielu profesji i zawodów. Użytkownicy zabawy mogą wcielić się na przykład w rolę lekarza, sprzedawcy, właściciela kawiarenki itd. Każdy z zestawów zawiera przybory niezbędne do wykonywania danego zawodu, np. zestaw lekarza zawiera apteczkę z emblematem czerwonego krzyża, bandaż, stetoskop, strzykawkę i inne elementy, bez których leakrz nie może zbadać pacjenta.

41. Duplo 

LEGO Duplo to większe klocki idealne dla małych rączek. Seria Duplo skutecznie rozwijaja u najmłodszych umiejętność wcielania się w role oraz budowania. Są skierowane do dzieci w wieku od 1,5 roku do 5 lat. Klocki są bardzo łatwe do złożenia, są większe od standardowych klocków LEGO, dlatego mniejsze dzieci nie będą mieć z nimi żadnych problemów. 

42. Lego 

LEGO to firma, która produkuje najsłynniejsze klocki na świecie. Charakterystyczną ich cechą jest różnorodna możliwość składania, umożliwiająca kreatywną zabawę. Dzieci uwielbiające klocki LEGO rozwijają się intelektualnie oraz manualnie. Klocki otwierają przed nimi różne możliwości, rozbudzają chęć poznania świata i pozwalają dzieciom na realizowanie własnych pomysłów. Wśród nich znajdziemy zestawy klocków dla dzieci w każdym wieku, dla chłopców i dla dziewczynek.

43. Playmobil 

Klocki Playmobil to tematyczne kolekcje klocków, które przedstawiają zarówno świat rzeczywisty, jak i ten znany z bajek. To, co wyróżnia je na tle innych klocków to radosna kolorystyka, przyjazny design oraz łatwość układania. Stworzone zostały z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym. W ofercie znajdziemy zarówno Playmobil dla dziewczynek, jak i zestawy stworzone z myślą o chłopcach.

44. Drewniane klocki 

Klocki drewniane powinny być zróżnicowane w taki sposób, aby można było tworzyć z nich dowolne budowle, a nie tylko jeden wyznaczony schemat. Klocki drewniane to doskonała zabawka zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców.

45. Książki 

Decydując się na prezent w postaci książki dobrze jest dowiedzieć się jakim gatunkiem książki interesuje się osoba, którą chcemy obdarować. Wtedy prezent na pewno będzie trafiony. Ważne jest także dopasowanie tematyki książki do wieku obdarowywanego.   

46. Zabawkowy tablet/ telefon 

Popularnymi prezentami są także tablety czy telefony zabawkowe. Na tych interaktywnych zabawkach można dzwonić, grać, uczyć się języka, liter i cefer, a nawet pisać. 

47. Puzzle 

Puzzle to forma rozrywki polegająca na składaniu dużego obrazka z małych fragmentów o charakterystycznych kształtach. Kupując puzzle należy je dostosować do wieku, wziąć pod uwagę wielkość i ilość elementów oraz skomplikowanie obrazu przeznaczonego do ułożenia. Układanie puzzli rozwija ciekawość, pobudza logiczne myślenie, a wspólne układanie z dzieckiem pogłębia więzi rodzinne. 

48. Rower 

Rower to jeden z droższych prezentów, dlatego dobrze wybrać się do sklepu oferującego taki asortyment i zaczerpnąć dokładnych informacji od sprzedającego. Należy także dobrać odpowiedni rozmiar i rodzaj roweru do potrzeb.

49. Hulajnoga 

Jeden z popularniejszych prezentów w obecnych czasach. Hulajnogi są jedno- lub wieloosobowe z dwoma, trzema lub czterema kołami. Najprostsza składa się z płaskiej, wąskiej platformy, na której końcach umieszczone są koła. Do przedniego koła przymocowana jest kierownica. Coraz częściej spotykane są hulajnogi elektryczne. 

50. Gry logiczne – zestaw 

Wymagając od gracza logicznego myślenia. Łamigłówki zawarte w tego typu grach sprawdzają czasami również umiejętności strategiczne, zdolności rozpoznawania znaków, wykonywania określonych sekwencji czy też dopisywania słów.

51. Gry (grzybobranie, memory, i wiele wiele innych)

Gry edukacyjne ćwiczące zapamiętywanie, strategię, gdzie na gracza czekają różne przygody. Świetna zabawa dla całej rodziny i przyjaciół. 

52. Pierwsza torebka, plecaczek, walizka 

To ważny element w garderobie dziewczynki. Już od najmłodszych lat dziewczynka obserwuje swoją mamę i chce być taka jak ona, dlatego do przedszkola nie wyjdzie bez plecaczka, a na spacer bez torebki. 

53. Kulki magnetyczne 

Kulki magnetyczne, które można w nieograniczony sposób łączyć, przestawić czy rozrywać. To kreatywna magnetyczna łamigłówka, która sprawdza się także jako magnesy na lodówkę. Występuje w wielu kolorach. Całość jest zapakowana w eleganckie metalowe pudełko.

54. Skarbonka 

Skarbonki to prezent dobry dla każdego wieku. Występują w przeróżnych kształtach, formach czy wielkościach. Świetny patent na wprowadzenie edukacji finansowej.

55. Wyjście na kulki/ do wesołego miasteczka, jumping park czy inną atrakcję dla całej rodziny 

Bardzo fajny sposób na spędzenie wspólnego czasu. Prezent na święta nie musi być zabawką, ale np, wejściem na plac zabaw czy do wesołego miasteczka. 

56. Globus 

Pomniejszony model ziemi ciała niebieskiego (najczęściej Ziemi) lub sfery niebieskiej w postaci kuli. Zawiera odwzorowanie obrazu terenu na mapie stanowiącej płaszczyznę. 

57. Atlas 

Atlas to zbiór map różno tematycznych odwzorowujący obszar Ziemi i zazwyczaj wydany w postaci książkowej. Może występować także w postaci elektronicznej. Często w atlasie zawarte są także tabele statystyczne, wykresy, fotografie i ilustracje.

58. Kalosze

Inaczej gumowce lub gumiaki to rodzaj obuwia chroniącego przed zmoczeniem. Idealne na deszcz i kałuże, w których dzieci uwielbiają brodzić nogami. 

59. Kombinezon przeciwdeszczowy 

Jak sama nazwa mówi, kombinezon przeciwdeszczowy ma chronić przed deszczem. Jest to jesienny niezbędnik dla dzieci. Taki kombinezon może być jednoczęściowy lub składać się ze spodni na szelkach i kurtki. Charakteryzuje się tym, że jego wierzchnia warstwa jest nieprzemakalna, a wewnątrz jest podszyty polarem.

60. Sklep i akcesoria 

Sklep składa się z lady sklepowej, kasy fiskalnej, papierowych pieniędzy, wagi czy wózka zakupowego. W zależności jaki zestaw wybierzemy mogą się w nim znaleźć owoce i warzywa, dodatkowe opakowania (jajka, kartoniki z produktami, puszka, butelki), skaner itp.

61. Zestaw do makijażu 

Idealny zestaw dla modnej nastolatki, który zawiera wszystkie niezbędne rzeczy na początek przygody jako makijażystka. W takim zestawie znajdują się cienie, szminki i błyszczyki, tusz, róże i puder. 

62. Łyżworolki

To jednośladowe wrotki. Ich rozmiar dopasowuje się do nogi. Rozróżniamy łyżworolki do gry w piłkę, do freestyle’u, do jazdy figurowej, do jazdy szybkiej czy do jazdy agresywnej.

63. Hulahop (hula-hoop)

To nazwa ćwiczenia gimnastycznego i zarazem zabawy zręcznościowej polegającej na utrzymywaniu w nieustannym ruchu lekkiego pierścienia. Pierścień taki, o średnicy kilkudziesięciu centymetrów do ponad jednego metra, kręci się po obwodzie bioder lub innych części ciała – szyi, klatki piersiowej lub kończyn – utrzymując kontakt obręczy z ciałem w coraz to innym miejscu. 

64. Telefon 

Telefon dobieramy według wieku i potrzeb obdarowywanego. Obecnie na rynku jest mnóstwo modeli oferujących przeróżne udogodnienia i parametry tego urządzenia. Od podstawowych modeli po wręcz takie, które można nazwać „małym komputerem”.

65. Aparat polaroid 

To aparat zwany natychmiastowym. Polaroid jest rodzajem aparatu fotograficznego umożliwiającym niemal natychmiastowe wywołanie zdjęcia.

66. Kosmetyki 

To grupa produktów służących do pielęgnacji, oczyszczania, ochrony i upiększania ciała przeznaczone do skóry, do włosów, do paznokci i do twarzy, czyszczące, pielęgnujące i ochronne, zapachowe czy do zmiany wyglądu, czyli kosmetyki kolorowe.

67. Biżuteria 

Noszą ją już małe dziewczynki, które mają przebite uszka. Jest ona wtedy zdecydowanie bardzo skromna i ogranicza się do małych, delikatnych kolczyków. W miarę upływu wieku dowolność w wyborze noszonej biżuterii zdecydowanie się zwiększa u dziewczynek i z czasem same decydują co chcą nosić. 

68. Akcesoria na siłownię lub fitness

Im starsze dzieci tym na więcej można sobie pozwolić. Na pewno wiele nastolatków dba o swoje ciało, dlatego sprzęt sportowy czy karnet na siłownię lub fitness może być dla nich atrakcyjnym podarkiem.

69. Dron 

Tak, gadżetów ciąg dalszy. Drony stają się coraz popularniejsze i coraz więcej osób decyduje się na zakup takiego amatorskiego sprzętu.  Musimy jednak pamiętać, że w Polsce obowiązują dość restrykcyjne jak na kraj UE przepisy i aby latać dronem należy zdać odpowiedni egzamin! 

70. GoPro 

Kolejny punkt na liście życzeń entuzjastów video i zapisywania wspomnień. GoPro to fajna opcja, która pozwoli na zachowanie cennych momentów, nie tylko tych z wysoką adrenaliną w tle. 

Jak widzicie, propozycji na prezenty jest mnóstwo i na pewno nie zostało tu wymienione wszystkie możliwości. Najważniejsze, aby decydując się na zakup prezentu dla dziecka, dostosować go do rozwoju, wieku i preferencji. Warto zwrócić uwagę na tworzywa i składy z jakich są wykonane dane rzeczy, czy elementy nie są np. za małe dla 3-miesięcznego dziecka albo zbyt skomplikowane puzzle dla 4-latki. 

Nie zawsze warto się sugerować wiekiem na pudełku, bo dziecko dziecku nierówne. Może się okazać, że nietrafiony prezent, nieprzemyślany do końca i kupiony pod wpływem chwili przyniesie odwrotny skutek od zamierzonego i zamiast wywołać uśmiech u dziecka, wywołuje frustrację i zniechęcenie.

Warto poświęcić chwilę na wybranie idealnego prezentu dla dziecko adekwatnego do jego potrzeb i rozwoju, bo uśmiech dziecka i ten błysk w oku z otrzymania prezentu jest bezcenny. 

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.