Zabiegi wyszczuplające po ciąży - opinia i efekty liporadiologii

Zabiegi wyszczuplające po ciąży – opinia i efekty liporadiologii

Każda kobieta chce czuć się dobrze w swoim ciele. Po ciąży wiele Mam boryka się z rozstępami, wiotką skórą czy cellulitem. Ja postanowiłam zawalczyć o swoje “stare ciało”, bo chociaż wagę sprzed ciąży udało mi się osiągnąć już dawno, to jednak nadal brakowało mi tego “czegoś”. W ciągu 5 tygodni odbyłam serię 10 zabiegów modelujących liporadiologii. Sprawdźcie moją opinię na temat kuracji i efekty!

Zabiegi wyszczuplające po ciąży - opinia i efekty liporadiologii
Salon Vinci – studio modelowania sylwetki w Bielsku-Białej

Dlaczego zdecydowałam się na zabiegi modelujące? 

Pewnie wiele z Was pukało się w głowę, kiedy na moim Instagramie pokazywałam relacje z kolejnych zabiegów. Tak, to prawda, swoją wagę sprzed ciąży osiągnęłam już dawno, natura była też dla mnie łaskawa i nie mam pociążowych rozstępów (o co również dbałam robiąc kurację w czasie ciąży i po porodzie), ale mimo to, nadal brakowało  mi “mojego ciała”. Nie mam złudzeń, prawdopodobnie prędko nie odzyskam “szcześciopaka” na brzuchu z czasów, kiedy na siłownię chodziłam 3-4 razy w tygodniu. Jest to dla mnie aktualnie nie do zrobienia, zwyczajnie, wolę spędzić czas po pracy z rodziną. Zresztą, jestem przekonana, że nawet ciężkie treningi nie byłyby w stanie zwrócić mojej skórze stanu sprzed ciąży. Stąd pomysł na serię zabiegów modelujących, zachętą były również znajome Mamy, które również robiły różne zabiegi. 

Wydawnictwo Strefa Kursów

Jak wybrać odpowiedni zabieg modelujący po ciąży? 

Oferta zabiegów modelujących skierowanych do kobiet po ciąży jest bardzo szeroka. Dlatego warto wybrać się na konsultację, podczas której dobrane zostaną odpowiednie zabiegi. W czasie takiego spotkania wypełnia się ankietę, aby wyeliminować potencjalne przeciwwskazania (różnią się one w zależności od rodzaju zabiegów). Jeśli salon nie przeprowadza wywiadu i nie robi ankiety, nie pyta też o stan zdrowia – uciekajcie, to oznaka braku profesjonalizmu i na tym etapie powinna zapalić się wam czerwona lampka. (Tutaj mówię jako osoba pracująca w tej branży od kilku lat). W salonie Vinci – zabiegi modelujące sylwetkę w Bielsku-Białej, gdzie ja wykonywałam serię zabiegów, taka konsultacja przed kuracją jest bezpłatna i niezobowiązująca. Właścicielka salonu –  Natalia (również młoda Mama) bardzo szczegółowo stara się poznać sytuację klientki i przygotować serię takich zbiegów, które dadzą potencjalnie najlepsze efekty. Kurację należy zacząć nie wcześniej niż 6 miesięcy po porodzie.  

Zabiegi wyszczuplające po ciąży - opinia i efekty liporadiologii

Liporadiologia – co to za zabieg?

W moim przypadku wybrana została seria zabiegów liporadiologii, która jest dedykowana modelowaniu i wyszczuplaniu sylwetki. Podczas zabiegu wykorzystuje się aż 5 różnych elementów: 

 • światło LED,
 • falę radiową (radiofrekwencję), 
 • promieniowane podczerwone,
 • zasysanie (vaccum),
 • masaż rolkami mechanicznymi. 

Dzięki działaniu światła LED i podczerwieni zwiększana jest synteza kolagenu i elastyny w skórze, zmniejszają się również obrzęki. Fale radiowe wpływają na regenerację skóry i odbudowę włókien kolagenowych, a także stymulują fibroblasty do produkowania nowych. Radiofrekwencja w tym zabiegu wpływa na upłynnienie tkanki tłuszczowe i usuwanie cellulitu. Masaż rolkami pobudza krążenie, wygładza skórę, a także likwiduje zastoje limfy. Masaż vacuum – zassanie skóry zwiększa metabolizm komórkowy i poprawia ukrwienie skóry.  Ok, wszystko brzmi bardzo zachęcająco, ale czy to naprawdę działa? Czytajcie dalej, aby się dowiedzieć o moich rezultatach! 

Zabiegi wyszczuplające po ciąży - opinia i efekty liporadiologii

Przeciwwskazania 

Tutaj podkreślam jeszcze raz, jak ważne jest poznanie przeciwwskazań do wykonania liporadiologii czy innego zabiegu modelującego. Pamiętajcie o tym i dbajcie o swoje zdrowie. 

Przeciwwskazania do liporadiologii:

 • ciąża, 
 • żylaki, 
 • choroby nowotworowe, 
 • choroby tarczycy, 
 • zmiany skórne (aktywne choroby skóry, uczulenia, rany, itp.), 
 • choroby serca i układu krążenia.

Przebieg zabiegu liporadiologii 

Zabieg rozpoczyna się od przebrania, nałożenia pelerynki i jednorazowej bielizny. Ja osobiście taką bielizną jestem skrępowana więc na zabiegi zostawałam w swojej. Przy liporadiologii nie wykorzystuje się specjalnych kombinezonów siateczkowych ani okularów ochronnych. Następnie kładziemy się na łóżku i po kolei smarowane są poszczególne partie ciała, na których wykonywany jest zabieg. Kolejność wykonywania zabiegu zależy m.in. od tego, na których partiach ciała jest on wykonywany. Ja miałam zabiegi całego ciała – nóg, pośladków, brzucha, ramion. Co zabieg zwiększane są parametry, ponieważ skóra i ciało przyzwyczają się do bodźców i są też bardziej elastyczne. Dzięki stopniowaniu zabiegi są bezbolesne i bardzo przyjemne.  

Zabiegi wyszczuplające po ciąży - opinia i efekty liporadiologii
Z Natalią Koniecko – właścicielką Studio Vinci

Czy zabieg liporadiologii boli? 

To pytanie najczęściej pojawiało się na moim Instagramie. Nie, zabieg liporadiologii absolutnie nie boli. Masaż jest bardzo przyjemny. 

Liporadiologia dla Mam 

Pytałyście również dla kogo i na co jest ten zabieg. Liporadiologia świetnie sprawdzi się przy ujędrnianiu wiotkiej skóry, przy zwalczaniu cellulitu, usuwaniu rozstępów i przy rozbijaniu tkanki tłuszczowej nagromadzonej w dużej ilości w jednym miejscu. Dlatego jest to zabieg polecany dla Mam, jednak należy pamiętać, że nie można mieć żylaków i problemów z tarczycą, o czym napisałam wyżej przy przeciwwskazaniach.

Moje efekty po 10 zabiegach 

Zaleca się wykonanie serii 7-10 zabiegów. Odstęp między zabiegami to minimum dwa dni. Rozpoczynając kurację należy pamiętać, że to bardzo czasochłonne zobowiązanie, dla mnie ta organizacja i rozplanowanie serii 10 zabiegów było największym wyzwaniem. Po 10 zabiegach w obwodach udało mi się zgubić łącznie 11 cm. Dla mnie to dość dużo (chociaż przyznaję, że liczyłam na więcej), jednak jestem osobą szczupłą, a im jest się szczuplejszym, tym efekt będzie niestety mniej spektakularny. 

Zabiegi wyszczuplające po ciąży - opinia i efekty liporadiologii

Czy polecam liporadiologię innym Mamom? 

Polecam zabieg liporadiologii w studio Vinci – zabiegi modelujące sylwetkę wszystkim Mamom, które marzą o poprawie swojego wyglądu, czy czują się po ciąży mniej atrakcyjne. Nieważne czy nosisz rozmiar 46 czy 34, to ty wiesz najlepiej jak czujesz się we własnej skórze i jeśli seria zabiegów pomoże ci usunąć cellulit, rozstępy czy ujędrnia brzuch, a tym samym czuć się lepiej, to nie ma się co zastanawiać. 

Zabiegi wyszczuplające po ciąży - opinia i efekty liporadiologii

Koszt serii zabiegów 

Cena serii zabiegów liporadiologii na pewno różni się w zależności od miasta. Kuracja w Vinci – zabiegi modelujące sylwetkę w Bielsku -Białej kosztuje w pakiecie ok. 1500 zł za 10 zabiegów. Aktualnie w promocji można taki pakiet kupić aż 400 zł taniej – za 1100 zł. Na pewno w innych miastach też uda się teraz znaleźć świąteczne czy noworoczne pakiety w lepszych cenach. U mnie wyszło 100 zł za zrzucony centymetr, jednak poza mniejszymi obwodami, należy doliczyć 10 godzin relaksu i czasu dla siebie (co aktualnie postrzegam jako bezcenne 😀 ). 

Chociażby dla tej chwili dla siebie warto zastanowić się nad serią zabiegów modelujących. Pamiętajcie, że jeśli brakuje wam „czegoś”, aby czuć się swobodnie i dobrze we własnym ciele, a mimo prób i wysiłków nie widać poprawy, to często takie zabiegi mogą przynieść szybki efekt więc wysiłku (poza nakładem czasu).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *